Dominio de Eguren

Rodzina Eguren ze swoją kluczową linią win Sierra Cantabria od lat jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek win z regionu Rioja na Wyspach Brytyjskich oraz w Stanach Zjednoczonych. Sukces to wielopokoleniowe dzieło tradycji winiarskich i zabiegania o najwyższą jakość.

Obecnie u sterów winnicy stoją trzej bracia Eguren, a rolę kluczową pełni winemaker światowej sławy – Marcos. Jego determinacja i pasja w tworzeniu winiarskich arcydzieł została nagrodzona niezliczoną ilość razy. Triumfy Marcos święcił od samego początku swojej kariery. Z niezwykłych parceli winnicy Numanthia (krzewy nasadzone jeszcze przed epidemią filoksery w Hiszpanii), kilkukrotnie stworzył wina nagrodzone 100 punktową oceną Wine Advocate (Robert Parker) i Wine Spectator. Zawrotna suma, jaką za kupno winnicy zaoferował koncern Louis Vuitton Moët Hennessy, zmieniły losy wszelkich posiadłości Egurenów.

Nowoczesna technologia, rozszerzenie produkcji i inwestycje w marketing przyniosły niesłychane rezultaty. Do dzisiaj jednak filozofia pozostaje banalnie prosta – dobre wino rodzi się z najlepszego owocu. I tak Marcos wraz z braćmi kierują swoje siły głównie na perfekcjonizm prac w winnicy!